Biztosítások összehasonlítása:
Biztosítások összehasonlítása:
KÖTELEZŐ biztosítások
CASCO biztosítások
LAKÁS biztosítások
UTAS biztosítások
BALESET biztosítások

KÖTELEZŐ BIZTOSÍTÁS KALKULÁTOR
MAXIMÁLIS KEDVEZMÉNYEKKEL

A legolcsóbb kötelező díjat keresed? Ez a kalkulátor más mint a többi! A díjszámítást 1 perc alatt elvégezzük és közben végig arra koncentrálunk, hogy a maximális kedvezményt megkapd. Tegyél velünk egy próbát!
Kiinduló kedvezmény: 6-15% biztosítótól függően!

KIINDULÓ KEDVEZMÉNYEK
A KÖTELEZŐ BIZTOSÍTÁS KALKULÁTORBAN

Biztosítóknál elérhető kiinduló kedvezmények

ONLINE KÖTELEZŐ BIZTOSÍTÁS KÖTÉS - KGFB KALKULÁTOR 2024

ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK A KÖTELEZŐ GÉPJÁRMŰ BIZTOSÍTÁSRÓL

Használt autót általában magánszemélytől vagy autókereskedésben vásárolunk. Mindkét esetben szükség van kötelező gépjármű-felelősségbiztosításra (KGFB). Érdekes tény, hogy az év közbeni, vásárlás miatti biztosításkötések száma jóval magasabb, mint az év végi biztosítóváltásoké, így ez több embert érint.

Ha kereskedésben veszünk autót, hasonló helyzetben vagyunk, mint új autó vásárlásakor. A kereskedésben nem biztos, hogy a legjobb KGFB ajánlatot kapjuk, de előre tudhatjuk a megvásárolandó autó rendszámát. Így már előre megköthetjük a biztosítást, és a szerződéssel mehetünk az autóért.

Magánszemélytől történő vásárláskor gyakori hiba, hogy valaki megveszi az autót, és biztosítás nélkül indul haza. Ez problémás lehet, ha rendőri ellenőrzésbe futunk, vagy balesetet okozunk. Az adásvétel után a régi tulajdonos biztosítása már nem érvényes, és nem fogja a saját biztosítására rendezni a kárt, mert az rontaná a bónuszát.

Ezért használt autó vásárlása előtt mindenképpen kössünk kötelező biztosítást!

FONTOS TUDNIVALÓK A KÖTELEZŐ GÉPJÁRMŰ BIZTOSÍTÁSRÓL

Gépjármű-felelősségbiztosítás teendők és kötelezettségek:

  • Biztosítás igazolása: Mindig tudnunk kell igazolni, hogy van érvényes KGFB szerződésünk. Ehhez tartsuk magunknál a biztosítási kötvényt vagy az igazolólapot a forgalmi engedéllyel együtt. Forgalmi engedély nélküli járművek esetén (pl. segédmotoros kerékpár) a szerződéskötéskor kapott matricát használjuk.
  • Közúti ellenőrzés: A rendőr ellenőrizheti, hogy van-e érvényes KGFB szerződésünk, de a díjfizetést nem. Azonban érdemes magunknál tartani a befizetési bizonylatot is, hogy elkerüljük a vitákat.
  • Műszaki vizsga és baleset: A biztosítási bizonylatokat be kell mutatni az időszakos műszaki vizsgán, és baleset esetén is szükség lesz rájuk. Ha baleset történik, szükségünk lesz baleseti kárbejelentőre is, amely papír alapon és elektronikusan is elérhető.
  • Zöldkártya külföldre: Ha külföldre utazunk, szerezzük be a zöldkártyát, amit a biztosítónk ingyen ad. Bár nem mindig kötelező, egyes országokban a rendőrök kérhetik.
  • Rendőri segítség baleset esetén: Ha baleset történik, és személyi sérülés van, külföldi jármű is érintett, vagy nem tudunk megegyezni a felelősség kérdésében, mindig hívjunk rendőrt, hogy elkerüljük a további problémákat.