Erzsébet
Hogyan köthetek biztosítást a mikromobilitási eszközömhöz?
2024-10-09 08:49
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-09 09:07
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás megkötése a szokásos módon történik, hasonlóan más járművekhez. A biztosítók június 8-ig köteleződnek közzétenni a mikromobilitási eszközökre vonatkozó díjaikat, tehát érdemes figyelni a piacot. Az online biztosításkötés egy kényelmes megoldás lehet, így gyorsan és egyszerűen hozzájuthat a szükséges védelemhez.
Klaudia
Miért fontos a mikromobilitási eszközök megfelelő jogi besorolása?
2024-09-03 06:09
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-09-03 06:15
A mikromobilitási eszközök jogi besorolásának tisztázása elengedhetetlen a biztonságos közlekedés biztosítása érdekében. Mivel ezek az eszközök a járművek és a játékok közötti szürke zónában helyezkednek el, a KRESZ módosítása segíthet egyértelműsíteni, hogy mely eszközök közlekedhetnek különböző felületeken, mint az úttest, a járda vagy a kerékpárút. A pontos szabályozás növeli a közlekedésbiztonságot, és védelmet nyújt minden közlekedő számára.
Mercédesz
Mely eszközökre nem vonatkozik a kötelező biztosítás?
2024-08-17 11:18
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-08-17 11:51
Nem szükséges kötelező biztosítást kötni olyan eszközökre, amelyeket emberi erővel hajtanak, például kerékpárokra vagy görkorcsolyákra. Továbbá az elektromos rásegítővel ellátott kerékpárok és a mozgássérültek által használt eszközök esetében sem kell biztosítást kötni. Ezek az eszközök nem esnek a kötelező biztosítási körbe, így nem kell aggódnia a biztosítás miatt.
Héra
Milyen következményekkel jár, ha nem kötöm meg a kötelező biztosítást?
2024-07-25 14:47
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-07-25 15:35
Ha nem tesz eleget a kötelező biztosítási kötelezettségnek, és balesetet okoz a mikromobilitási eszközével, akkor a kárt saját maga köteles megtéríteni. Ez jelentős anyagi terhet róhat Önre, hiszen a balesetből adódó költségek gyorsan megnőhetnek. Ezért fontos, hogy időben intézkedjen a biztosítás megkötéséről, hogy elkerülje a váratlan kiadásokat.
Terézia
Mit érdemes tudni a kötelező biztosításról a mikromobilitási eszközöknél?
2024-06-06 05:02
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-06-06 05:13
2024. július 16-tól bizonyos mikromobilitási eszközökre kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kell kötni. Ez vonatkozik azokra az eszközökre, amelyek nem emberi hajtásúak vagy amelyek tervezési sebessége meghaladja a 14 km/h-t. A kötelező biztosítás célja, hogy anyagi védelmet nyújtson a balesetek esetén, ami nemcsak a mikromobilitási eszköz használóinak, hanem a gyalogosoknak és autósoknak is előnyös.
Vica
Miért éri meg a mikromobilitási eszközöket választani a városi közlekedésben?
2024-05-22 19:14
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-05-22 19:57
A mikromobilitási eszközök, mint az elektromos rollerek vagy kerékpárok, számos előnnyel járnak. Környezetbarát alternatívát kínálnak, hiszen nem szennyezik a levegőt, és segítenek csökkenteni a forgalmi dugókat. Emellett gyorsak és kényelmesek, különösen rövidebb utakon. Használatuk aktív mozgást is biztosít, így hozzájárulnak az egészséges életmódhoz, ráadásul a fenntartásuk is költséghatékonyabb, mint egy autóé.
Cecília
Miként tudom megtudni, hogy a rollermre kötelező biztosítást kell kötnöm?
2024-04-27 22:54
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-04-27 23:47
A mikromobilitási eszközökre vonatkozó kötelező biztosítási kötelezettség 2024. július 16-tól lép életbe. Ha a rollered nem emberi hajtású, és legalább 14 km/h tervezési sebességű, vagy 25 kg-nál nehezebb, akkor biztosításkötési kötelezettséged van. Fontos, hogy ellenőrizd, a járművedre vonatkozik-e ez a szabályozás. A biztosítók június 8-ig közzéteszik a díjaikat, így az online biztosítást könnyedén megkötheted. Ne feledd, hogy ha nincs biztosításod, és balesetet okozol, a kárt neked kell megtérítened, ami jelentős anyagi terhet jelenthet.
Noélia
Miért fontos, hogy a mikromobilitási eszközökre biztosítást kössünk?
2024-03-26 08:04
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-03-26 08:54
A mikromobilitási eszközök, mint például az elektromos rollerek és kerékpárok, folyamatosan növekvő népszerűségnek örvendenek a városi közlekedésben, de együtt járnak bizonyos kockázatokkal is. A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) bevezetése célja, hogy védelmet nyújtson az anyagi károkért, amelyeket a mikromobilitási eszköz okozhat másoknak. Ez nem csak a balesetek szenvedőinek, hanem magának a károkozónak is előnyös, hiszen a biztosítás megkötésével elkerülheti a jelentős anyagi terheket. Emellett a biztosítás segít abban, hogy a közlekedés biztonságosabbá váljon, így mind a járókelők, mind a közlekedők jobban védve vannak. Ezért fontos, hogy mindenki tisztában legyen a kötelező biztosítási kötelezettségekkel, és időben megkötse azt.
Marinetta
Mik azok a mikromobilitási eszközök, amiknek mostantól kötelező biztosítást kell kötni?
2024-02-06 18:03
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-02-06 18:14
A mikromobilitási eszközök közé tartoznak azok a járművek, amelyeket a felhasználók maguk vezetnek, és jellemzően 25 km/h alatti sebességgel üzemelnek. Ilyen eszközök például az elektromos rollerek és a segway-ek. A kötelező biztosítás azoknak a járműveknek a használatára vonatkozik, amelyek nem emberi hajtásúak és legalább 14 km/h sebességgel bírnak, vagy 25 kg-nál nehezebbek. Így a balesetek okozta károk fedezése érdekében érdemes odafigyelni arra, hogy az ilyen eszközöket biztosítással lássuk el.
Evelin
Miért fontos a mikromobilitási eszközök biztosítása?
2024-01-28 00:23
BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-01-28 01:18
A mikromobilitási eszközök, mint az elektromos rollerek vagy kerékpárok, egyre népszerűbbek, de a használatukkal járó felelősség is megnőtt. 2024. július 16-tól kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást kell kötni bizonyos mikromobilitási eszközökre, amelyek nem emberi hajtásúak vagy meghaladják a 14 km/h sebességet. Ez a biztosítás védi a felhasználókat és az esetleges balesetek szempontjából másokat is. A kötelező biztosítás segít csökkenteni a balesetek okozta anyagi terheket, és biztosítja a szükséges védelmet a közlekedés során. Fontos, hogy mindig tájékozódjon a biztosítási kötelezettségekről, hogy elkerülje a kellemetlenségeket.
A kártérítési per
Képzeld el, hogy van egy biztosításod, ami segít neked, ha valami baj történik. De néha előfordul, hogy a biztosító nem akar fizetni, vagy nem annyit, amennyire szükséged van. Ilyenkor indíthatsz egy kártérítési pert, hogy megkaphasd a pénzt, ami jár neked.
Hogyan működik a bonus-malus lekérdezés?
A bonus-malus lekérdezés azt jelenti, hogy megnézzük, hány bonus-pontod van, és hány malus-pontod. Ezt azért fontos tudni, mert ez alapján fogja a biztosító kiszámolni a KGFB díjadat.
Lakásbiztosítás háziállat védelmére
Képzeld el, hogy a kedvenced egy szuperhős, aki mindig melletted van. De még a szuperhősöknek is lehetnek bajai, igaz? Ha a cicád megfázik, a kutyád pedig elesik, akkor nagyon aggódhatsz. A lakásbiztosítás háziállat kiegészítő pont olyan, mint egy varázspálca, ami segít, ha a kedvencednek baja van.