Biztosítások összehasonlítása:
Biztosítások összehasonlítása:
KÖTELEZŐ biztosítások
CASCO biztosítások
LAKÁS biztosítások
UTAS biztosítások
BALESET biztosítások
Tudásportál kategória váltás

NORMÁL VERZIÓ

Tudásportál kiválasztott ikon
Tudásportál gyerekeknek kategória váltás

GYEREKEKNEK ÍRT VERZIÓ

Tudásportál egyszerűen kategória váltás

KÖZÉRTHETŐBB VERZIÓ

A cikk gyerekeknek írt verziója
Tetszik a cikkTetszik a cikk Tetszik
Eddig 0 személykedvelte

Mi az a bonus-malus rendelet?

Tetszik a cikkTetszik a cikk Tetszik
Eddig 0 személykedvelte
Megosztás linkedinen
Megosztás facebookon
Küldés emailben
Kimásolás

bonus_malus

Naptár ikon 2024-07-03
Címkék ikon kotelezo_biztositas

Képzeld el, hogy a gépjármű-biztosításod olyan, mint egy játékboltban gyűjtött pontok! Minél több pontot gyűjtesz, annál olcsóbb játékokat vehetsz. A bonus-malus rendelet pont ilyen! Jó sofőrként pontokat gyűjtesz, azaz bonus besorolást kapsz, ami olcsóbb kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást (KGFB) jelent.



A bonus-malus rendelet, avagy a "jó sofőr kedvezmény"

Képzeld el, hogy a gépjármű-biztosításod díja olyan, mint egy játékban a pontok! Minél óvatosabban vezetsz, és minél kevesebb baleseted van, annál több pontot gyűjtesz. Ezek a pontok a bonus-malus rendelet nevű szabálykönyv (rendelet) alapján határozzák meg a biztosítási díjadat. A bonus-malus rendelet részletes szabályait a 21/2011. (VI.10) NGM rendelet tartalmazza.

Hogyan működik?

  • Jó sofőr = bonusz: Ha kevés baleseted van, bonus pontokat kapsz. Minél több bonusz pontod van, annál olcsóbb a biztosításod. Ez olyan, mint a jutalmad az óvatos vezetésért!
  • Balesetes sofőr = malusz: Ha sok baleseted van, malusz pontokat kapsz. Minél több malusz pontod van, annál drágább a biztosításod. Ez emlékeztet arra, hogy a baleseteknek ára van.

Nézze meg kötelező biztosítása (KGFB)nem közeledik-e évfordulójához , mert a kötelező biztosítás kalkulátorunkkal maximális kedvezménnyel 1 perc alatt versenyeztetheti a biztosítókat, és számolhatja ki az ön számára legkedvezőbb lehetőséget.

Ki dönti el, hogy hány pontot kapok?

A biztosítók a bonus-malus rendelet táblázatát használják ehhez. A táblázatban különböző pontok szerepelnek a személygépkocsikra, motorkerékpárokra, tehergépkocsikra, és más járművekre. Ez azért van, mert egyes járműtípusokkal nagyobb a balesetveszély.

Honnan tudom meg, hogy hány pontom van?

A biztosítódtól kérhetsz egy kártörténeti igazolást. Ez a papír igazolja, hogy hány baleseted volt az elmúlt években, és hány bonusz vagy malusz pontod van.

Mit tehetek, hogy kevesebbet fizessek a biztosításért?

  • Vezess óvatosan! Minél kevesebb baleseted van, annál több bonusz pontot gyűjtesz, és annál olcsóbb lesz a biztosításod.
  • Válassz alacsonyabb kockázatú járművet! A kisebb, kevésbé teljesítményű autóknak általában alacsonyabb a biztosítási díja.
  • Telepíts be biztonsági berendezéseket! A riasztó, a légzsák és a blokkolásgátló (ABS) kedvezőbbé teheti a bonus-malus besorolásodat.

Összefoglalva:

A bonus-malus rendelet arra ösztönzi a sofőröket, hogy óvatosabban vezessenek. A díjak a kártörténeti múlt alapján kerülnek megállapításra, így a kármentes vezetők kevesebbet fizetnek. Ez a rendszer méltányosabbá és átláthatóbbá teszi a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítást.

Kérdések

Pamína
Mi a bonus-malus rendelet lényege és hogyan befolyásolja a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját?
2024-10-22 17:09

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-22 17:09
A bonus-malus rendelet lényege, hogy a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját az üzembentartó kártörténeti múltja alapján határozza meg. Ha az üzembentartó kevesebb kárt okozott a múltban, akkor kedvezőbb bonus besorolást kap, ami alacsonyabb díjat eredményez. Ezzel szemben a gyakori károkozás malus besoroláshoz vezet, ami magasabb díjakat von maga után. A rendelet táblázatos rendszerben határozza meg a besorolásokat, különböző járműkategóriák szerint, és hozzájárul ahhoz, hogy a kármentes vezetők méltányosabb biztosítási díjat fizessenek.

Amália
Hogyan befolyásolja a bonus-malus rendszer a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját?
2024-10-21 22:07

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-21 22:07
A bonus-malus rendszer a jármű üzembentartójának kártörténeti múltja alapján határozza meg a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját. Minél kevesebb kárt okozott az üzembentartó a múltban, annál kedvezőbb besorolást kap, ami alacsonyabb díjat eredményez. Ezzel szemben a gyakori károkozás magasabb díjat von maga után. A rendszer átlátható és könnyen érthető, így a biztosítók díjszabása nyomon követhető, és ösztönözni tudja a balesetek megelőzését is. Ezenkívül a rendelet bevezetése óta a díjak átlagosan évente 2-3%-kal csökkentek Magyarországon.

Zöldike
Mi a bonus-malus rendelet célja a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjának megállapításában?
2024-10-19 19:31

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-19 19:31
A bonus-malus rendelet célja, hogy a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját az üzembentartó kártörténeti múltja alapján határozza meg. Ez azt jelenti, hogy minél kevesebb kárt okozott az üzembentartó korábban, annál kedvezőbb díjat kaphat. Ezzel a rendszerrel a kármentes vezetők alacsonyabb biztosítási díjakat fizetnek, míg a gyakori károkozók magasabb díjakkal járulnak hozzá a közös kockázatviseléshez. A rendelet emellett elősegíti a díjak átláthatóságát és a balesetek megelőzését is, hiszen az ösztönző rendszer révén a biztosítók motiválhatják a balesetek elkerülésére a gépjárművezetőket.

Zenina
Miként befolyásolja a bonus-malus rendszer a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját?
2024-10-17 00:22

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-17 00:22
A bonus-malus rendszer a biztosítási díjat a jármű üzembentartójának kártörténeti múltja alapján határozza meg. Azok a vezetők, akik kevesebb kárt okoztak a múltban, kedvezőbb bonus besorolást kapnak, ami alacsonyabb biztosítási díjat eredményez. Ezzel szemben a gyakori károkozók malus besorolással rendelkeznek, ami magasabb díjat von maga után. A rendelet átlátható és méltányos díjszabást biztosít, mivel tükrözi a járműkategóriák kockázatait, és ösztönzi a balesetek megelőzését is. Így a kármentes vezetők jutalmazása mellett a rendszer hozzájárul a balesetek számának csökkentéséhez is.

Ajsa
Miként befolyásolja a bonus-malus rendszer a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját?
2024-10-13 15:38

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-13 15:38
A bonus-malus rendszer a jármű üzembentartójának kártörténeti múltja alapján határozza meg a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját. Minél kevesebb kárt okozott a múltban az üzembentartó, annál kedvezőbb besorolást kap, ami alacsonyabb biztosítási díjat eredményez. Ezzel szemben, ha az üzembentartó gyakran okoz kárt, akkor malus besorolást kap, ami magasabb díjat von maga után. A rendszer célja, hogy a kármentes vezetők kedvezőbb díjakat fizessenek, így ösztönözve a biztonságosabb közlekedést. A bonus-malus rendelet egyértelmű és átlátható szabályozást kínál, amely hozzájárul a díjak méltányos megállapításához.

Kerubina
Mi a bonus-malus rendelet szerepe a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díjának megállapításában?
2024-10-07 14:53

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-07 14:53
A bonus-malus rendelet meghatározza a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) díjának kiszámítási és alkalmazási módját. A rendelet lényege, hogy a biztosítási díjat az üzembentartó kártörténeti múltja alapján állapítják meg. Kármentes vezetők kedvezőbb (bonus) besorolást kapnak, így alacsonyabb díjat fizetnek, míg a gyakori károkozás magasabb (malus) díjat eredményez. A rendelet biztosítja az átláthatóságot és a méltányosságot a díjak megállapításában, ami ösztönözheti a balesetek megelőzését is.

Norma
Hogyan befolyásolja a bonus-malus rendelet a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját?
2024-10-05 21:00

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-05 21:00
A bonus-malus rendelet a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás díját a jármű üzembentartójának kártörténeti múltja alapján határozza meg, így a kármentes vezetők kedvezőbb díjakat, míg a gyakori károkozók magasabb díjakat fizetnek.

További cikkek
Tudásportál - 2024-08-28 05:45

Utasbiztosítás lényege
Az utasbiztosítás lényege az, hogy biztonságban érezhesd magad utazás közben. Ha van utasbiztosításod, akkor nem kell félned a váratlan eseményektől.

Tudásportál - 2024-08-09 15:52

Miért kötelező a KGFB?
A KGFB azt jelenti, hogy Kötelező Gépjármű-felelősségbiztosítás. Ez egy hosszú szó, de ne ijedj meg! Egyszerűen azt jelenti, hogy minden autónak muszáj ilyen biztosítással rendelkeznie, erről az ország vezetői hoztak egy törvényt.

Tudásportál - 2024-08-19 15:51

A kötelező biztosítás drágulása
A kötelező biztosítás drágulása sajnos egy olyan dolog, amivel együtt kell élnünk. De ha okosan választunk és óvatosan vezetünk, akkor meg tudjuk találni a számunkra legkedvezőbb megoldást.