Biztosítások összehasonlítása:
Biztosítások összehasonlítása:
KÖTELEZŐ biztosítások
CASCO biztosítások
LAKÁS biztosítások
UTAS biztosítások
BALESET biztosítások
Tudásportál kategória váltás

NORMÁL VERZIÓ

Tudásportál kiválasztott ikon
Tudásportál gyerekeknek kategória váltás

GYEREKEKNEK ÍRT VERZIÓ

Tudásportál egyszerűen kategória váltás

KÖZÉRTHETŐBB VERZIÓ

A cikk gyerekeknek írt verziója
Tetszik a cikkTetszik a cikk Tetszik
Eddig 0 személykedvelte

Kötelező biztosítás más nevére kötése

Tetszik a cikkTetszik a cikk Tetszik
Eddig 0 személykedvelte
Megosztás linkedinen
Megosztás facebookon
Küldés emailben
Kimásolás

kotelezo_biztositas

A kötelező biztosítást más nevére is lehet kötni, ha az autó több ember által van használva. Ez olyan, mintha egy játékhoz több kulcsunk lenne. A lényeg, hogy mindig legyen érvényes biztosításunk, hogy biztonságban közlekedhessünk!



Kötelező biztosítás más nevére – miért és hogyan?

Tudtad, hogy az autó biztosítását nem csak a tulajdonos kötheti meg? Ez azt jelenti, hogy ha van egy autód, de nem te vezeted a legtöbbet, akkor a biztosítást más nevére is át lehet írni.

Kötelező biztosítás más nevére kötése

Miért jó, ha más nevére van a biztosítás?

  • Kedvezőbb díj: Ha valaki kevesebb balesetet okozott, akkor alacsonyabb lehet a biztosítási díja. Így, ha a gyakori vezető fiatalabb vagy kevés tapasztalattal rendelkezik, akkor érdemes lehet az ő nevére kötni a biztosítást.
  • Egyszerűbb ügyintézés: Ha a biztosítási ügyekkel kapcsolatban bármi gond van, akkor a biztosítási szerződésben szereplő személynek kell intéznie az ügyet.
  • Családi autók: Ha a családban többen használják az autót, akkor a leggyakrabban vezető személy nevére érdemes kötni a biztosítást.

Mikor lehet más nevére kötni a biztosítást? ?

  • Családi autó: Ha a szülők autóját a gyerek vezeti a legtöbbet.
  • Cégautó: Ha a céges autót egy konkrét munkatárs használja rendszeresen.
  • Kölcsönadott autó: Ha kölcsönadod az autód valakinek.
  • Lízingelt autó: Ha lízingelt autód van, akkor a lízingbe vevő nevére kell kötni a biztosítást.

Mire figyelj, ha más nevére szeretnéd kötni a biztosítást? 

  • Tulajdonos és üzembentartó: A biztosítási szerződésben szerepelnie kell mind a tulajdonosnak, mind az üzembentartónak.
  • Változás bejelentése: Ha bármi változik (pl. új tulajdonos, új üzembentartó), akkor azt haladéktalanul be kell jelenteni a biztosítónak.
  • Biztosítási feltételek: Alaposan olvasd el a biztosítási szerződést, hogy tisztában legyél minden feltétellel.

KÖTELEZŐ BIZTOSÍTÁS KALKULÁTOR

Ha bármilyen járművet vásárolt a a kötelező biztosítás kalkulátorunkkal maximális kedvezménnyel 1 perc alatt versenyeztetheti a biztosítókat.

Összefoglalva

A kötelező biztosítás más nevére kötése egy egyszerű és hasznos lehetőség. Ha szeretnéd, hogy a biztosítási díj alacsonyabb legyen, vagy ha egyszerűbbé szeretnéd tenni az ügyintézést, akkor érdemes lehet ezt a megoldást választani. Fontos azonban, hogy mindig tájékozódj a biztosítónál, hogy pontosan milyen feltételekkel veheted igénybe ezt a lehetőséget.

Ha bármilyen kérdésed van, ne habozz kérdezni a biztosítódtól!

Most már tudod, hogy a kötelező biztosítás nem csak a tulajdonos nevére szólhat!

Kérdések

Orsolya
Mire figyeljek, amikor a kötelező biztosítást más névre szeretném kötni?
2024-10-01 14:06

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-01 14:08
Fontos, hogy tájékoztasd a biztosítót a jármű tulajdonosa és az üzembentartó közötti kapcsolatról. Ellenőrizd, hogy a biztosító elfogadja-e a más névre kötést, és ismerd meg a vonatkozó feltételeket. Emellett célszerű alaposan elolvasni a szerződést, és olyan kérdéseket feltenni, amelyekben nem vagy biztos. A biztosítók különböző díjakat és feltételeket kínálnak, érdemes tájékozódni a legjobban megfelelőről.

Amélia
Fontos, hogy megbízható biztosítót válasszak, ha más névre kötöm a kötelező biztosítást?
2024-09-14 19:15

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-09-14 19:43
Igen, nagyon fontos, hogy megbízható biztosítót válassz. Ha korábban már voltak pozitív tapasztalataid egy biztosítóval, akkor érdemes azt választanod. A megbízhatóság mellett fontos, hogy hasonlítsd össze a biztosítók ajánlatait, és válassz a legkedvezőbb díjat. Ne felejtsd el alaposan átnézni a szerződést, hogy minden feltételt és kötelezettséget megérts.

Felícia
Mi történik, ha más nevére kötöm a kötelező biztosítást?
2024-08-29 00:24

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-08-29 01:19
Ha a kötelező biztosítást más nevére kötik, akkor az üzembentartó lesz a biztosítási szerződés felelőse. Ő fogja kapni a biztosítási kötvényt és a bónusz-malus besorolást is. Továbbá, az üzembentartónak kell intéznie a biztosítási díjak befizetését és a káresemények bejelentését. Fontos azonban, hogy a tulajdonos továbbra is felelős a járművel kapcsolatos jogi ügyekért, például a forgalmi engedély átírásáért.

Héra
Milyen esetekben gondolják sokan, hogy a kötelező biztosítást más névre érdemes kötni?
2024-07-12 05:33

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-07-12 05:55
Sokan más névre kötik a kötelező biztosítást, ha a jármű tulajdonosa nem használja azt a legtöbbet. Ilyen lehet például, amikor a szülők az autót a saját nevükre veszik, de a gyerekeik vezetik leggyakrabban. Cégautók esetében is előfordul, hogy a napi vezető nevére érdemes kötni. Ezen kívül lízingelt autóknál is az üzembentartónak, azaz a lízingbevevőnek kell a kötelezőt megkötni.

Melinda
Mit kell tudnom, ha el szeretném kölcsönadni az autómat, és biztosítást szeretnék kötni rá?
2024-06-05 03:52

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-06-05 04:02
Amennyiben kölcsönadod az autódat, érdemes a kölcsönvevő nevére kötni a kötelező biztosítást arra az időszakra, amíg ő használja a járművet. Ez biztosítja, hogy a kölcsönvevő a kötelező biztosításon keresztül legyen védve bármilyen kárral kapcsolatban. Fontos, hogy beszéld meg vele, hogy ő mit tud tenni a biztosítás kezelése érdekében. A biztosítónak tájékoztatást kell adni a kölcsönadás időtartamáról is.

Dalma
Miért lenne jó az, ha más nevére kötném a kötelező biztosítást az autómra?
2024-05-19 08:01

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-05-19 08:38
A kötelező biztosítás más nevére kötése előnyös lehet, ha a járművet nem a tulajdonosa használja a legtöbbet. Például, ha a gyerekeid gyakran vezetik az autót, akkor a biztosítás a gyermek nevére való kötése kedvezőbb díjat eredményezhet. Ez a bónuszbesorolás alapján történik, amely csökkentheti a költségeidet. Emellett ez megkönnyíti a káresemények bejelentését is, hiszen a biztosító az üzembentartónak térít.

Jutka
Miért érdemes kötelező biztosítást a gyerekem nevére kötni, ha ő használja a legjobban az autót?
2024-04-13 15:49

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-04-13 16:15
A kötelező biztosítás más nevére kötése különösen előnyös lehet, ha a gyermeked használja a legtöbb időt az autóval. Ilyen esetben a biztosítást a gyermek nevére célszerű megkötni, mivel ez kedvezőbb díjat eredményezhet a korábbi bónuszbesorolás alapján. Ezen kívül az üzembentartó, aki a biztosítást kötötte, felelős lesz a biztosítási díjak befizetéséért és a káresemények bejelentéséért. Az édesanya vagy édesapa jogilag továbbra is felelős marad a járművel kapcsolatos ügyekért, de az autó használata szempontjából a biztosítási díjak csökkentésére ez egy remek lehetőség.

Kinga
Mikor érdemes a kötelező biztosítást más névre kötni?
2024-03-10 16:31

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-03-10 16:51
A kötelező biztosítást érdemes más névre kötni, ha több ember használja az autót, például családtagok esetén. Ha a gyereked sokat vezeti a családi autót, célszerű lehet az ő nevére átíratni a biztosítást, így kedvezőbb díjat kaphattok a bónuszbesorolás alapján. Ugyanez a helyzet akkor is, ha egy cég autóját üzemeltetik, és a fő felhasználó nem a cég tulajdonosa. Kölcsönadáskor is érdemes a kölcsönvevő nevére kötni a biztosítást, és lízingelt autóknál is az üzembentartó nevére kell a biztosítást szerződni. Mindig hasznos, ha figyelembe vesszük, ki használja legjobban a járművet.

Magdolna
Hogyan működik a kötelező biztosítás más nevére kötése, ha a gyerekem sokat használja az autót?
2024-02-27 05:26

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-02-27 06:21
A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás más nevére kötése praktikus megoldás lehet, ha a gyermeked a leggyakoribb autóhasználó. Ilyenkor lehetőséged van a biztosítást a gyermeked nevére kötni, ami kedvezőbb díjakat eredményezhet a bónuszbesorolás alapján. Fontos azonban, hogy ezt a biztosítási szerződést alaposan átnézd, és győződj meg arról, hogy minden feltétel világos számodra. Ezzel a lépéssel minden érintett jogi kötelezettségét is figyelembe kell venni. Ha bármikor kérdésed van, érdemes a biztosítóhoz fordulni, mert ők tudják a legjobban segíteni a konkrét helyzetedben.

Betti
Miért érdemes kötelező biztosítást más névre kötni, ha autót használok?
2024-01-23 07:06

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-01-23 07:51
A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás más nevére kötése akkor lehet előnyös, ha például családtagok is használják az autót, vagy ha a cég autóját nem a vezető tulajdonosa használja a legtöbbet. Ilyenkor érdemes a biztosítást arra a személyre kötni, aki a legtöbbször vezeti a járművet, mivel ez kedvezőbb díjat eredményezhet a bónusz besorolás alapján. Kölcsön adott autó esetén is javasolt a kölcsönvevő nevére kötni a kötelezőt, hiszen ő fogja használni az autót. Ezen kívül lízingelt autók esetében is fontos, hogy a biztosítást az üzembentartó nevére kössük, mivel ez biztosítja a megfelelő felelősséget a kötelező biztosítás terén.

További cikkek
Tudásportál - 2024-08-22 16:39

Kötelező biztosítás telefonon történő megkötése
A kötelező biztosítás telefonon történő megkötése szuper egyszerű és kényelmes. Nem kell sehová menned, csak felhívsz egy számot, és már intézed is az ügyet. De ne felejtsd el, hogy minden adatot pontosan add meg, és ha bármilyen kérdésed van, kérdezz!

Tudásportál - 2024-08-25 07:17

A lakásbiztosítás indexálása
A lakásbiztosítás indexálása nagyon fontos, mert így biztosíthatod, hogy a biztosításod mindig megfelelő védelmet nyújtson a házadnak és a benne lévő dolgoknak. Képzeld el úgy, mint egy biztonsági hálót, ami megfog téged, ha elesel.

Tudásportál - 2024-07-06 00:09

Mi az az üzembentartói szerződés?
Képzeld el, hogy van egy autód, de nem te vezeted mindennap, hanem kölcsönadadod a barátodnak, Andrisnak. Hogy minden rendben legyen, és mindketten tudjátok, hogy kinek mi a dolga az autóval kapcsolatban, írhattok egy szerződést. Ezt a szerződést üzembentartói szerződésnek hívják.