Biztosítások összehasonlítása:
Biztosítások összehasonlítása:
KÖTELEZŐ biztosítások
CASCO biztosítások
LAKÁS biztosítások
UTAS biztosítások
BALESET biztosítások
Tudásportál kiválasztott ikon
Tudásportál kategória váltás

NORMÁL VERZIÓ

Tudásportál gyerekeknek kategória váltás

GYEREKEKNEK ÍRT VERZIÓ

Tudásportál egyszerűen kategória váltás

KÖZÉRTHETŐBB VERZIÓ

A cikk normál verziója
Tetszik a cikkTetszik a cikk Tetszik
Eddig 0 személykedvelte

Kötelező biztosítás más nevére kötése

Tetszik a cikkTetszik a cikk Tetszik
Eddig 0 személykedvelte
Megosztás linkedinen
Megosztás facebookon
Küldés emailben
Kimásolás

kotelezo_biztositas

A Kötelező biztosítás más nevére kötése lehetséges, ha a KGFB megkötésekor elkülönülhet a jármű tulajdonosa és az üzembentartó személye.



Kötelező biztosítás más nevére: Minden, amit tudnod kell!

A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás (KGFB) megkötése kötelező minden Magyarországon forgalomban lévő járműre. A biztosítást alapvetően a jármű tulajdonosa köti meg, de létezik lehetőség a kötelező biztosítás más nevére kötésére is. Ez azt jelenti, hogy a biztosítás üzembentartóként egy másik személy nevére is szólhat, aki nem feltétlenül a tulajdonos.

Mikor lehet fontos a kötelező biztosítás más nevére kötése?

Kötelező biztosítás más nevére kötése

Számos szituációban merülhet fel az igény a kötelező biztosítás más nevére kötésére:

  • Családtagok autóhasználatakor: Gyakori, hogy a szülők a saját nevükre vásárolnak autót, de a gyermekeik is vezetik. Ilyenkor célszerű a kötelezőt a gyermek nevére kötni, aki a legtöbbet használja a járművet, hiszen így kedvezőbb díjra lehet számítani a korábbi bónuszbesorolás alapján.
  • Cég autóját üzemeltetve: Ha egy cég tulajdonában van egy gépjármű, de nem a cégvezető használja a legtöbbet, akkor célszerű a napi vezető nevére kötni a kötelezőt.
  • Kölcsönadott autó esetén: Ha kölcsönadott az autóját, javasolt a kölcsönvevő nevére kötni a kötelezőt arra az időszakra, amíg használja a járművet.
  • Lízingelt autó esetében: A lízingelt autók tulajdonosa a lízingcég, de az üzembentartó a lízingbevevő. Ilyenkor a kötelezőt az üzembentartó, azaz a lízingbevevő nevére kell kötni.

Mi történik, ha a kötelező biztosítás más nevére kötik?

Ha a kötelező biztosítást az üzembentartó nevére kötik, akkor az üzembentartó lesz a biztosítási szerződésben szereplő fél, és ő viseli a biztosítási díjak fizetésének és a biztosítási feltételek betartásának felelősségét. Ez azt jelenti, hogy:

  • Az üzembentartó fogja megkapni a biztosítási kötvényt és a bónusz-malus besorolást.
  • Az üzembentartó intézi a biztosítási díjak befizetését.
  • Az üzembentartó köteles bejelenteni a biztosítónak a káreseményeket.
  • A biztosító az üzembentartónak téríti meg a kárt, ha az okozott.

Fontos megjegyezni, hogy a jármű tulajdonosa továbbra is felelős a járművel kapcsolatos jogi kérdésekért. Ez azt jelenti, hogy a tulajdonosnak kell elintéznie a forgalmi engedély átírását, ha szükséges, és ő fizeti a gépjárműadót.

Tippek és tanácsok a kötelező biztosítás más nevére kötéséhez:

  • Válassz megbízható biztosítót: Fontos, hogy olyan biztosítót válassz, akivel korábban már volt jó tapasztalatod, vagy akinek jó hírneve van a piacon.
  • Hasonlítsd össze a díjakat: Több biztosító ajánlatát is érdemes összehasonlítani, mielőtt megkötnéd a kötelező biztosítást. Így biztos lehetsz benne, hogy a legkedvezőbb díjat kapod.
  • Olvasd el figyelmesen a szerződést: Mielőtt aláírod a biztosítási szerződést, olvasd el figyelmesen az összes feltételt. Győződj meg róla, hogy érted a szerződést, és hogy mindennel egyetértesz.
  • Kérdezz, ha nem vagy biztos: Ha bármilyen kérdésed van a kötelező biztosítás más nevére kötésével kapcsolatban, fordulj bizalommal a biztosítóhoz.

KÖTELEZŐ BIZTOSÍTÁS KALKULÁTOR

Nézze meg kötelező biztosítása(KGFB) nem közeledik - e évfordulójához, mert a kötelező biztosítás kalkulátorunkkal maximális kedvezménnyel 1 perc alatt versenyeztetheti a biztosítókat, és számolhatja ki az ön számára legkedvezőbb lehetőséget.

Összefoglaló:

A kötelező biztosítás más nevére kötése lehetséges Magyarországon, ha a biztosító tájékoztatva van a jármű tulajdonosa és üzembentartója közötti kapcsolatról. Ez a megoldás előnyös lehet, ha a járművet nem a tulajdonosa használja, ha a tulajdonos nem rendelkezik magyarországi lakóhellyel, vagy ha a gépjárművet cég munkatársai használják.

Kérdések

Felícia
Miért érdemes a kötelező biztosítást más nevére kötni?
2024-10-22 16:53

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-22 16:53
A kötelező biztosítást más nevére kötni több szituációban is előnyös lehet. Például, ha a szülők autója a gyermekük nevére van kötve, akkor kedvezőbb díjra számíthatnak a gyermek korábbi bónuszbesorolása miatt. Cégautók esetén is célszerű a napi vezető nevére kötni a biztosítást, hogy az ő bónuszbesorolása érvényesüljön. Kölcsönadott autóknál a kölcsönvevő nevére történő kötés biztosítja a felelősséget a kölcsönzés időtartama alatt. Lízingelt autóknál is fontos, hogy az üzembentartó, aki a lízingbevevő, kapja a kötelező biztosítást, mivel ő használja a járművet.

Amélia
Miért érdemes a kötelező biztosítást más nevére kötni?
2024-10-21 21:52

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-21 21:52
A kötelező biztosítást más nevére kötni több ok miatt is előnyös lehet. Például, ha a járművet gyakran használják más családtagok, mint a tulajdonos, akkor a biztosítást az ő nevükre célszerű kötni a kedvezőbb díj érdekében. Ezen kívül, cégek esetén is hasznos lehet, ha a jármű napi használatát valaki más végzi. Kölcsönadott autók esetén a kölcsönvevő neve alatt történő biztosításkötés is ajánlott, hogy a használat ideje alatt megfelelő védelmet kapjon a jármű. A lízingelt autóknál pedig az üzembentartó, azaz a lízingbevevő köteles megkötni a kötelező biztosítást.

Lenke
Miért érdemes más nevére kötni a kötelező gépjármű felelősségbiztosítást?
2024-10-19 19:19

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-19 19:19
A kötelező gépjármű felelősségbiztosítást érdemes más nevére kötni, mert ez számos helyzetben kedvezőbb lehet. Például, ha a szülők autóját a gyermekek használják, a gyermek nevére kötve alacsonyabb biztosítási díjat érhetünk el a bónuszbesorolás miatt. Cégautók esetén is előnyös, ha a napi vezető nevére kötik, hiszen így a költségek rugalmasabban kezelhetők. Kölcsönadáskor pedig célszerű a kölcsönvevő nevére kötni, míg lízingelt autóknál a lízingbevevő az üzembentartó. Összességében ez a megoldás költséghatékonyságot és rugalmasságot biztosít.

Szabella
Mikor érdemes kötelező biztosítást más nevére kötni?
2024-10-16 20:25

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-16 20:25
A kötelező biztosítást más nevére akkor érdemes kötni, ha a járművet rendszeresen használó személy nem a jármű tulajdonosa. Például, ha a szülők vásárolnak autót, de a gyermekük a legtöbbet használja, akkor célszerű a biztosítást a gyermek nevére kötni, mivel így kedvezőbb díjra számíthatnak a bónuszbesorolás miatt. Emellett cégek esetén is előnyös, ha a napi használó nevére van kötve a biztosítás, hiszen így a cégvezető nem viseli a teljes felelősséget. Kölcsönadott autó esetén is indokolt a kölcsönvevő nevére kötés, hogy a biztosítás a megfelelő időszakban érvényes legyen.

Fióna
Miért érdemes kötelező biztosítást más nevére kötni?
2024-10-13 15:12

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-13 15:12
A kötelező biztosítást más nevére kötni akkor érdemes, ha a járművet nem a tulajdonosa használja leggyakrabban. Például, ha egy szülő a gyermekének vásárol autót, és a gyermek sokkal többet vezeti, célszerű a biztosítást a gyermek nevére kötni, ezáltal kedvezőbb díjak érhetőek el a bónuszbesorolás alapján. Ezen kívül cégek esetében is előnyös lehet, ha a cégvezető helyett a napi vezető nevére kötik a biztosítást. A kölcsönadott autók esetén a kölcsönvevőnek is érdemes a saját nevén kötni a kötelezőt, míg lízingelt autóknál az üzembentartó nevére kötelező. Így csökkenthető a biztosítási költség, és megkönnyíthető az adminisztrációs folyamat.

Tícia
Mikor érdemes kötelező biztosítást más nevére kötni?
2024-10-10 17:34

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-10 17:34
A kötelező biztosítás más nevére kötése több szituációban is előnyös lehet. Például, ha a járművet egy családtag, például a gyerek használja többet, akkor célszerű a biztosítást a gyermek nevére kötni, hiszen így kedvezőbb díjra számíthatunk. Cégautók esetében, ha a cég tulajdonában lévő gépjárművet nem a cégvezető használja, akkor a napi vezető nevére is érdemes kötni a biztosítást. Kölcsönadott autóknál a kölcsönvevő nevére javasolt a kötelező biztosítást kötni, míg lízingelt autók esetében a lízingbevevő felelőssége a biztosítási szerződés. Ez a megoldás segíthet csökkenteni a biztosítási díjat, és következetesebben tükrözi a jármű használatát.

Boriska
Mikor és miért lehet érdemes a kötelező biztosítást más nevére kötni?
2024-10-07 14:37

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-07 14:37
A kötelező biztosítás más nevére kötése különböző szituációkban előnyös lehet. Például, ha egy szülő vásárol autót, de a gyermek használja azt a legtöbbet, célszerű a biztosítást a gyermek nevére kötni, mivel így kedvezőbb díjat érhetünk el a bónuszbesorolás alapján. Továbbá, ha egy cég autóját más személy vezeti napi szinten, akkor a kötelező biztosítást érdemes az üzembentartó nevére kötni. Hasonlóképpen, ha valaki kölcsönadja az autóját, javasolt, hogy a kölcsönvevő nevére kerüljön a biztosítás a kölcsönzés időtartamára. Ez segít abban, hogy a biztosítási költségeket és felelősségeket a jármű tényleges használója viselje.

Dolli
Milyen esetekben lehet célszerű a kötelező biztosítást más nevére kötni?
2024-10-05 20:52

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-10-05 20:52
Családtagok autóhasználatakor, cég autójának üzemeltetésekor, kölcsönadott autó esetén, és lízingelt autó esetében.

További cikkek
Tudásportál - 2024-09-02 19:42

Biztosítási kockázatok alapjai
A biztosítási kockázatokat számos feltételnek kell megfelelniük ahhoz, hogy biztosíthatóak legyenek. Ezek a feltételek a véletlenszerűség, egyértelműség, becsülhetőség, függetlenség, gazdaságosság és jövőbeliség. Csak olyan kockázatok biztosíthatók, amelyek ezeknek a kritériumoknak megfelelnek és a biztosítási rendszer egyensúlyát nem veszélyeztetik.

Tudásportál - 2024-09-10 15:34

A KGFB kártérítésének megállapítása
A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (KGFB) célja, hogy a közúti közlekedésben okozott károkat megtérítse. Ha Ön kárt okoz egy másik járművel vagy személyekkel, a biztosító állja a kártérítési összeget, egy összetett eljárás folyamán.

Tudásportál - 2024-08-16 12:20

Utasbiztosítás azonnali hatállyal
Az utasbiztosítás megkötése nélkülözhetetlen a külföldi utazásokhoz, de előfordulhat, hogy elfelejti előre lefoglalni a biztosítást. Szerencsére ma már lehetséges az utasbiztosítás azonnal, az utazás napján vagy azt megelőzően közvetlenül is megkötni.