Biztosítások összehasonlítása:
Biztosítások összehasonlítása:
KÖTELEZŐ biztosítások
CASCO biztosítások
LAKÁS biztosítások
UTAS biztosítások
BALESET biztosítások
Tudásportál kategória váltás

NORMÁL VERZIÓ

Tudásportál gyerekeknek kategória váltás

GYEREKEKNEK ÍRT VERZIÓ

Tudásportál kiválasztott ikon
Tudásportál egyszerűen kategória váltás

KÖZÉRTHETŐBB VERZIÓ

A cikk közérthetőbb verziója
Tetszik a cikkTetszik a cikk Tetszik
Eddig 0 személykedvelte

Hogyan zajlik a bonus malus átvezetése?

Tetszik a cikkTetszik a cikk Tetszik
Eddig 0 személykedvelte
Megosztás linkedinen
Megosztás facebookon
Küldés emailben
Kimásolás

bonus_malus

Naptár ikon 2024-07-31
Címkék ikon kotelezo_biztositas

Ha eladod a régi autódat és újat veszel, nem akarod elveszíteni a már összegyűjtött pontokat, ugye? Az átvezetéssel megőrizheted a kedvezményes biztosításodat az új autóra is. Ez azt jelenti, hogy továbbra is élvezheted a balesetmentes vezetésért járó kedvezményeket.



A Bonus Malus Átvezetése - Egyszerűen és Érthetően

Mi az a Bonus Malus Átvezetése?

Képzeld el, hogy van egy autód és kötelező biztosítást fizetsz rá, amit úgy hívnak, hogy KGFB. Amikor autót cserélsz, eladhatod a régi kocsit és vehetsz egy újat. Az is lehet, hogy biztosítót váltasz. Ha eddig jól vezettél, nem okoztál balesetet, akkor olcsóbb volt a biztosításod. Ezt hívják bonusnak. Ha viszont okoztál balesetet, akkor drágább lehetett, és ez a malus. Amikor autót vagy biztosítót váltasz, jó, ha megtartod ezt a kedvezményt vagy fokozatot. Ezt hívják bonus malus átvezetésének.

Miért fontos a Bonus Malus Átvezetése?

  • Olcsóbb biztosítás: Ha jól vezettél, kevesebb baleseted volt, olcsóbb lehet a biztosításod. Az új autódra vagy az új biztosítónál is szeretnéd ezt a kedvezményt megkapni.
  • Egyszerűbb ügyintézés: Nem kell mindent elölről kezdeni, megmaradnak a jó besorolások.
Hogyan zajlik a bonus malus átvezetése?

Hogyan működik a Bonus Malus Átvezetése?

  1. Régi biztosítás megszüntetése: Ha eladod a régi autódat, le kell mondani a régi biztosításod. Fontos, hogy ne csak úgy hagyd abba a fizetést, mert az gondot okozhat. Mutasd be az eladási papírokat vagy az autó kivonását a forgalomból.
  2. Új szerződés kötése: Az autó eladása után 2 éven belül kell új biztosítást kötnöd az új autóra. Ilyenkor be kell mondani a biztosítónak a régi biztosítás adatait:
    • A régi biztosító nevét
    • A régi biztosítás kötvényszámát
    • A bonus-malus besorolásodat
  3. Azonos kategória: A bonus malus átvezetése csak akkor működik, ha ugyanolyan típusú járműről van szó. Tehát egy autó esetében csak másik autóra vihető át a kedvezmény, motorkerékpár esetében pedig csak másik motorra.
  4. Pontos adatok: Fontos, hogy minden adatot pontosan adj meg. Ha valamit rosszul mondasz, lehet, hogy nem tudják átvezetni a kedvezményeket.

Hol lehet intézni a Bonus Malus Átvezetését?

  • Személyesen: Bemész a biztosítóhoz, ahol megkötnéd az új szerződést, és ott elintézik.
  • Telefonon: Felhívhatod a biztosítót, és ott is megadhatod a szükséges adatokat.
  • Online: Sok biztosító kínál lehetőséget, hogy interneten keresztül intézd a dolgokat. Itt is megadhatod a bonus malus átvezetéséhez szükséges információkat.

KÖTELEZŐ BIZTOSÍTÁS KALKULÁTOR

Ha bármilyen járművet vásárolt a a kötelező biztosítás kalkulátorunkkal maximális kedvezménnyel 1 perc alatt versenyeztetheti a biztosítókat.

Hasznos Tippek:

  • Tartsd nyilván a fokozatot: Mindig tudd, hogy milyen besorolásod van. Ezt megtalálod a biztosítási papírjaidon.
  • Hasonlítsd össze a díjakat: Mielőtt új biztosítást kötnél, nézd meg több biztosító ajánlatát. Így megtalálhatod a legjobb árat.
  • Kérdezz bátran: Ha nem értesz valamit, kérdezd meg a biztosítót.

A bonus malus átvezetése egy remek lehetőség, hogy pénzt spórolj meg a kötelező biztosításodon. Ha eddig balesetmentesen vezettél, megéri kihasználni ezt a kedvezményt, hogy olcsóbb legyen az új biztosításod.

Kérdések

Ed
Jó napot kívánok! Új KGFB Kötésekor téves bonus-malus fokozatot adtam meg (rosszabbat, tehát magasabb lett az éves díj). Ellenőrzi ezt az új biztosító és automatikusan korrigálja a díjat vagy tudom én ezt módosíttatni? Előre is köszönöm!
2024-09-08 09:50

VÁLASZ

Rózsa
Hogyan zajlik a bonus-malus átvezetése a gyakorlatban?
2024-09-06 08:45

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-09-06 08:45
A bonus-malus átvezetése a gyakorlatban több lépésből áll. Először is, fel kell mondani a régi KGFB szerződést, amihez be kell mutatni az adásvételi szerződést vagy a forgalomból való kivonási iratokat. Fontos, hogy a szerződés ne díjnemfizetés miatt szűnjön meg, mert ez negatív következményekkel járhat. Ezt követően, a régi szerződés megszűnésétől számított két éven belül új KGFB szerződést kell kötni az új autóra. Az új szerződés megkötésekor meg kell adni a bonus-malus átvezetéséhez szükséges adatokat, mint például az előző biztosító nevét, a kötvényszámot és a bonus-malus besorolást. Az átvezetés csak azonos gépjárműkategóriában lehetséges, tehát például motorkerékpárról személygépkocsira nem vihető át a besorolás. Fontos, hogy az átvezetéshez megadott adatok pontosak legyenek, mert hibás információk esetén a besorolást nem tudják érvényesíteni. Az átvezetést személyesen, telefonon vagy online is el lehet intézni a biztosítónál.

Józsi
Miért fontos a bonus-malus átvezetése az új jármű vásárlásakor?
2024-09-06 08:44

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-09-06 08:45
A bonus-malus átvezetése azért fontos, mert lehetővé teszi, hogy megőrizzük a kedvező biztosítási besorolásunkat, amikor új járművet vásárolunk. Ha valaki eladja a régi autóját és újat vásárol, akkor a korábbi bonus fokozatát átviheti az új járműre, így alacsonyabb biztosítási díjat fizethet. Ez különösen előnyös azok számára, akik hosszú ideje balesetmentesen vezetnek, és már magas bonus fokozatot értek el. Az átvezetés folyamata magában foglalja a régi szerződés felmondását és az új szerződés megkötését, amely során meg kell adni a szükséges adatokat, például az előző biztosító nevét, a kötvényszámot és a bonus-malus besorolást. Fontos, hogy az átvezetés csak azonos gépjárműkategóriában lehetséges, tehát például motorkerékpárról személygépkocsira nem vihető át a besorolás. Az átvezetés során pontos adatokat kell megadni, hogy a besorolást érvényesíteni tudják.

Betti
Mi az a bonus-malus rendszer és hogyan működik?
2024-09-06 08:44

VÁLASZ

BIZTOSÍTÁSVÉLEMÉNY
2024-09-06 08:44
A bonus-malus rendszer egy besorolási rendszer, amelyet a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (KGFB) esetében használnak. A rendszer lényege, hogy a biztosított személyek vezetési múltja alapján kedvezményeket (bonus) vagy pótdíjakat (malus) kapnak. Ha valaki balesetmentesen vezet, akkor bonus fokozatba kerül, ami alacsonyabb biztosítási díjat jelent. Ha viszont balesetet okoz, akkor malus fokozatba kerül, ami magasabb díjat eredményez. A rendszer célja, hogy ösztönözze a biztonságos vezetést és igazságosabbá tegye a biztosítási díjak meghatározását. Minden egyes járműre külön bonus-malus fokozatot állapítanak meg, ami azt jelenti, hogy az egyik járművön elért kedvező besorolást nem lehet automatikusan átvinni a másikra. Ez a rendszer segít abban, hogy a biztosítók pontosabban tudják meghatározni a biztosítási díjakat, figyelembe véve a járművek különböző kockázati szintjeit. Így a vezetők is ösztönözve vannak a biztonságos vezetésre, hiszen a kedvező besorolás alacsonyabb díjakat eredményez.

További cikkek
Tudásportál - 2024-08-13 06:07

Kármegosztás
Képzeld el, hogy két autó ütközik össze. Mindkét sofőrnek van egy kis része a balesetben. Az egyik talán kicsit gyorsabban hajtott, a másik pedig nem figyelt eléggé. A kármegosztás azt jelenti, hogy megállapítják, ki mennyire volt hibás, és ennek megfelelően osztják meg a kárt.

Tudásportál - 2024-08-24 08:56

Lakásbiztosítás császármetszés esetén
A lakásbiztosítás nem fedezi a császármetszést, de vannak más lehetőségek, hogy finanszírozd a műtétet. Kiegészítő egészségbiztosítás, egészségbiztosítás vagy megtakarítások – válaszd ki, ami a legjobban megfelel neked!

Tudásportál - 2024-08-28 13:01

Kötelező biztosítás gazdasági totálkár fogalma
Gondolj bele, ha egy régi, kopott autódat nagyon meg kell javítani, akkor lehet, hogy már nem éri meg. A javítás annyiba kerülne, mintha vennél egy hasonló, de ép autót. Ezért a biztosító azt mondja, hogy a kocsid gazdasági totálkár.